Nordic Voices

Korskirken søndag 20. 11.22 kl. 18.00.

Kjøp billetter her

Kunstnerisk kreativitet, allsidighet og teknisk presisjon – dette er den perfekte oppskriften for et scenekunstensemble. Når dette kommer på toppen av stor publikumsappell, blir dette en perfekt beskrivelse av Nordic Voices.

Nordic Voices er en seks-stemmer a cappella-gruppe som har gjort det stort, ikke bare i Norge, men også steder så langt unna som Sør-Afrika, Taiwan, Bolivia og USA. Sangere er utdannet ved Norges Musikkhøgskole og Den norske opera og ble dannet i 1996.

Programmet er som alltid allsidig. Av stilarter er vi innom spansk og italiensk renessanse, britisk og tysk romantikk, norsk folkemusikk og samtidsmusikk.

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s