Grieg, Reger og Fauré med Valen trio i Korskirken 28.04.19 kl. 18.00.Vår fremste pianotrio for tiden, ved siden av Grieg trio?

Ricardo Odriozola, Einar Røttingen og John Ehde som utgjør Valen trio underviser alle ved Griegakademiet. De ble dannet i 2009 og har fått glimrende kritikker for sin CD med pianotrioer av Hvoslef, Valen og Egge.

De fremfører nå det som skal bli deres neste CD: Pianotrioene til Grieg, Reger og Fauré. Tre store komponister fra senromantikken har laget hver sin pianotrio. Tre meget vakre og uttrykksfulle verk fra samme tidsepoke, likevel veldig forskjellige.

Billetter: Kr. 300/150 Vanlig/medlemmer/Harmoniens venner/studenter. Barn under 16 år er gratis. Billetter ved inngang, med kort eller kontant. Vipps til 95982 gir fortgang i køen!

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s