Engegårdkvartetten og Ola Kvernberg 30.mars kl. 1800 i Mariakirken

Vår mest aktive og «rocka» strykekvartett. De turnerer innland og utland og gir ut CD´er som roses opp i skyene. De kjennetegnes ved et kraftfullt og intens uttrykk og synest å trives best litt utenfor komfortsonen. De har denne gang med seg vår kjente jazzfiolinist, Ola Kvernberg. Han er både Spellemannsprisvinner som musiker og Amandaprisvinner som komponist for filmmusikk. Han har med seg et nyskrevet verk for seg og strykekvartetten. Verket omkranses av Beethovens kvartett op. 18.6 i B-dur og Brahms kvartett nr. 2 i a-moll op.51.

Pris 300/150. Vanlig/medlem, Harmoniens venner, BFO-musiker. Kjøp billett ved inngang med kort eller kontant, eller forhåndskjøp ved Vipps til 95982. Vippskvittering på mobilen gir «fast track» ved inngangen.


Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s