David Angel in memoriam

David Angel, vår høyt skattede kammermusikklærer og forbilde i The Maggini Quartet, døde plutselig mandag 10. april. Han har de siste 4 årene instruert ved våre lokale kvartettkurs. Han formidlet som ingen annen en kunnskap og begeistring for samspill gjennom kammermusikk. Et enestående generøst menneske som har gitt oss mange sterke og gode minner!

Hans kolleger skriver: David Angel sadly died on the evening of Monday 10th April, unexpectedly, of a presumed heart attack, on a Maggini Quartet course in Oxford. He died doing what he loved and excelled at – playing, sharing and teaching his total passion for music. A human and musical giant for all who knew him and were fortunate enough to work with him. Our thoughts and prayers are with his family and his many colleagues.

Julian, Martin and Michal

På vegne av styret, Sverre Oma

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s